Welcome, Guest. Please login or register.
17 August 2019 - 23:25:14

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  No bets
| |-+  Sportul in general
| | |-+  Fii selectioner!
« previous next »
Pages: 1 [2] Go Down Print
Author Topic: Fii selectioner!  (Read 3866 times)
Claudiu
Gold member

Thanks! +27/-9

« Reply #20 on: 09 September 2010 - 16:22:31 »

mama ce tampenii spuneti pe aici , Rat, Radu Stefan  si Latovlevic de banda dreapta, Costea stangaci  biggrin Radu Stefan a jucat si fundas central daca imi aducbine aminte la Dinamo. Asta poate sa ne confirme Andrey  . Din cei enumerati pe aici,  din ei daca sunt adusi la nationala nu o sa faca nimic, chiar daca in Liga 1  le merge. Multi nu au jocuri in Europa , in meciuri mai dificile, nu din astea cu Panduri ,Branesti sau Targu Mures .
« Last Edit: 09 September 2010 - 16:24:26 by talent » Logged
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #21 on: 09 September 2010 - 19:33:17 »

talent  ma indoiesc ca a jucat in centru la dinamo de cand il stiu eu e fundas stanga.....logic ca poate fi reprofilat insa nu prea il ajuta nici fizicul si nici experienta sa fie central..e cu totula altceva sa joci in centru fata de banda ..e mai greu ...
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #22 on: 09 September 2010 - 20:19:25 »

Radu Stefan a jucat mult timp fundas central-stanga la Dinamo. Dealtfel, din postura asta a si plecat la italieni.

Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #23 on: 09 September 2010 - 20:37:36 »

pe Rat mereu l-am vazut pe stanga din cate imi amintesc, iar pe Latovlevici la fel pe stanga la Steaua.

Da. M-a incurcat modul in care i-a reprezentat @ngel pe imagine. Exact pe dos.
iro
Gold member

Thanks! +32/-3

« Reply #24 on: 11 September 2010 - 02:54:52 »

Cam aceasta ar fi varianta mea:

Tatarusanu este portarul cel mai in forma, dar candidat puternic mi se pare si Bornescu.
Pe linia de fund as prefera jucatori agresivi ce ar lupta pana la ultima suflare pentru orice minge ...jucatori ce pot intimida prin felul de a fi, chiar si atunci cand fazele nu curg in preajma lor. Bad boys, cum s-ar zice.
In centrul liniei de mijloc, doi jucatori puternici, iar pe flancuri alti doi jucatori ce pot declansa contraatacuri si care pot depasi in dueluri 1 la 1, prin viteza.
Mutu ramane de neinlocuit, la ora actuala. Indiferent cine este antrenor, nu il poate ignora doar pentru ca orgoliul primeaza. Vrei sa il pedepsesti pentru o escapada ca cea de dupa meciul din Serbia? ...foarte bine, il pui pe banca, dar il introduci la final daca ai nevoie de el. Eu sper sa revina.
Niculae, unul dintre putinii atacanti de la noi, care mai joaca la nivel inalt si care confirma.

Sports skills are life skills
R.I.P. - Ibrahim Dossey - http://www.youtube.com/watch?v=VAuhUn8v7y0
Claudiu
Gold member

Thanks! +27/-9

« Reply #25 on: 11 September 2010 - 08:37:03 »

eu nu stiu ce vedeti la Niculae ala, ca la nationala nu face nimic .  Asa vad eu primul 11 cu jucatori in forma sau care daca nu erau accidentati pot face ceva pt nationala.

portar: Tatarusanu
    fundas stanga: Radu Stefan
    fundasi centrali: Tamas -Chivu
    fundas dreapta: Sapunaru
    mijlocas stanga: Deac (Varga)
    mijlocasi centrali : Radoi-Apostol
    mijlocas dreapta:  Torje
    atacanti: Mutu-Stancu

Posturile unde am dubii sunt cele de mijlocas central: Daca la inchidere avem destule variante, Radoi poate face faza mai bine ca Cocis sau Florescu, aici pot juca Lazar sau Muresan . Pe Parte ofensiva m-am tot uitat si Apostol e printre singurii care stiu ceva de la noi pe acest post, pacat de accidentarea care a avut-o . O solutie ar fi si Balan la centru . Oricum si cu echipa asta am da rateuri , pt ca noi avem alte preocupari la meciurile nationalei , dar cu siguranta jocul si rezultatele ar arata altfel  decat cu ehcipa actuala . La portari pe langa Tatarusanu, apara bine si Lung junior sau Bornescu . In aparare alea sunt cele mai bune variante , in atac la fel, dar unde conteaza cel mai mult(mijlocul) avem probleme serioase in a alege jucatorii . Cat timp vom juca cu 2 inchizatori chiar si cu echipele mici, creativitatea ne va lipsi . Inteleg ca joci asa cand joci cu Franta, Italia etc, dar cand ai meci cu Albania sa bagi 2 inchizatori deja e aiurea .

« Last Edit: 11 September 2010 - 08:39:07 by talent » Logged
Claudiu
Gold member

Thanks! +27/-9

« Reply #26 on: 11 September 2010 - 08:42:52 »

iar ca selectioner cel mai bine la ora actuala ar fi cu Dan Petrescu . Stie sa lucreze cu jucatori tineri dar si cu din astia mai batrani cum a facut si la Urziceni, iar o parte din echipa de mai sus ii cunoaste foarte bine . Lucescu la inceput parea promitator, pe urma s-a dereglat si a insistat cu niste jucatori care nu sunt in forma sau nu au valoare de nationala ori ii schimba de la meci la meci . El trebuia din campania trecuta sa stabileasca un prim 11, nu cauti solutii noi la fiecare meci .
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #27 on: 11 September 2010 - 11:15:26 »

dan petrescu e la fel ca lucescu ..are nevoie sa lucreze mult cu jucatorii deoarece asa e stilul lui nu cred ca s-ar potrivi.
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #28 on: 11 September 2010 - 15:55:24 »

Da, iti dau dreptate aici. E bun Petrescu, dar nu stiu daca pentru nationala.
Cohiba
Silver member

Thanks! +11/-1

« Reply #29 on: 02 August 2011 - 09:41:16 »

angel a facut cel mai tare 11 imi place la nebunie cu o echipa ca asta am rupe condusa de un antrenor bun

angel ar trebui sa-l urmaresti pe piti sa ii arunci foaia de joc smile
Pages: 1 [2] Go Up Print 
« previous next »
Jump to: