Welcome, Guest. Please login or register.
15 November 2019 - 11:55:30

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  No bets
| |-+  Sportul in general
| | |-+  Fii selectioner!
« previous next »
Pages: [1] 2 Go Down Print
Author Topic: Fii selectioner!  (Read 4044 times)
iro
Gold member

Thanks! +32/-3

« on: 08 September 2010 - 02:57:56 »

Nationala pare a fi un subiect delicat in ultima vreme. Merge atat de prost, incat am ajuns sa o barfim peste tot si cu toata lumea.
Daca la o echipa de club exista mai multi factori care pot influenta parcursul unei echipe, cand vine vorba de prima reprezentativa singurul vinovat este selectionerul. El convoaca jucatorii si tot el ii aseaza in teren. La noi, interesele sunt mari si vin din toate directiile. Cluburi, patroni, impresari, mass-media, toti incearca sa isi promoveze marfa si unde poate fi mai potrivit daca nu in hora nationalei. Toti vor performanta, dar nimeni nu face nimic ...tind sa cred ca acest lucru ne este specific noua, romanilor.
Tu suporterule, poti fi selectioner!? Cauta cei mai potriviti jucatori (atat pentru primul 11 cat si pentru banca de rezerve), aseaza-i in teren intr-o formula de start, vino cu argumente in convocarea lor si construieste reprezentativa care crezi ca ne poate reda orgoliul si mandria de a fi romani.
« Last Edit: 08 September 2010 - 23:28:54 by IRO » Logged

Sports skills are life skills
R.I.P. - Ibrahim Dossey - http://www.youtube.com/watch?v=VAuhUn8v7y0
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #1 on: 08 September 2010 - 16:39:10 »

Tatarusanu(Lung jr)                                           .
                                                                                                                            .
                                                                                                                            .
                                                                                                                            .
                                    Radu Stefan                 Chivu                                           .
                                                                                                                            .
Sapunaru                                                                                            Rat            .
                                                                                                                            .
                                                                                                                            .
                                                   Lazar (Ghioane)                                               .
                                                                                                                            .
                                                                                                                            .
              Torje                     Deac ( Marinescu)               Mutu (F. Costea/ Deac).
                                                                                                                            .
                                                                                                                            .
                                    Stancu                                                                              .
                                                                                                                            .
                                                                 Niculae
                                            .

Tatarusanu sau Silviu Lung, doi portari tineri, destul de completi, care pot sa ofere un viitor bun nationalei.
Radu Stefan, cea mai mare greseala a lui Lucescu e neconvocarea lui. Tanar, ambitios, versatil, experimentat.
Chivu, capitan, nu prea poti sa nu incepi echipa fara el.
Rat, experimentat, trecut de mijlocul carierei dar mai bun nu prea gasesti.
Sapunaru campionat bun, experienta buna, face bine si faza de atac uneori.
Lazar, cel mai bun mijlocas la inchidere. Radoi desi e ambitios, si lupta mereu, cu nivelul din tara de unde joaca, nu are ce cauta. Ghioane ar fi bun daca ar fi titular la Kiev.
Torje, rapid, tehnic, tanar, ambitios.
Deac, eu il vad un posibil coordonator, dar el poate juca si in banda stanga, acolo unde in absenta lui Mutu sau Florin Costea, poate ocupa bine locul.
Marinescu e o surpriza care eu am inclus-o aici. Nu avem mijlocas coordonator, si desi are 25 de ani, si putina experienta, are o tehnica excelenta pentru ce a jucat pana acum, si e capabil sa avanseze in cariera. Pentru advesari ca si Albania sau Belarus cred ca e capabil sa faca fata.
Atacul cu Stancu in spatele varfului.
Niculae experienta, bun pasator, bun joc cu capul, dispus la mai mult efort ca si Marica, si ocupa bine spatiul din fata. 
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #2 on: 08 September 2010 - 16:58:38 »

dude Radu Stefan din cate stiu eu nu e fundas central..

Eu as propune asa:

Portari: Tatarusanu, Bornescu, Lung jr
Fundasi: Galamaz, M. Constantin, Tamas, Goian, Chivu, Sapunaru, Radu Stefan, Rat ..
Mijlocasi: Zicu, Bourceanu, Radut, Tanase, Apostol, Ad. Cristea, Balan, Varga, Torje, Herea, Nicoara
Atacanti: Mutu, Stancu, Costea, D. Niculae, An. Cristea

Astia sunt jucatorii experimentati sau talentati de perspectiva care ar merita sa joace in preliminariile Euro 2012...
e posibil sa fi omis cativa iar titulari ar trebui sa fie alesi in functie de eperienta si/sau forma de moment.
« Last Edit: 08 September 2010 - 17:01:59 by gabbana » Logged
Alex_NBA
Gold member

Thanks! +12/-0

« Reply #3 on: 09 September 2010 - 00:17:07 »

Portar : Lung jr.

In aparare : Sapunaru - Goian - Chivu - Rat

La mijloc : Torje - Mutu (Adrian Cristea) - Deac

In atac : Stancu - Bilasco - D. Niculae

L-as prefera pe Mutu la mijloc pentru ca vede altfel jocul si poate sa fie omul cu pasa decisiva. Jucatori de valoare sunt, insa ne lipseste un numar 10, ai nostri nu stiu sa preia si sa se duca pe poarta. Stancu e bun daca e servit pe tava, are simtul portii. Bilasco e bun in duelurile aeriene, e masiv. Torje e omul cu centrare, vad ca in ultimul meci a fost dispus la efort. Deac e in forma, mi-a placut mult de el, sper sa faca treaba si la Shalke. D.Niculae vine din campionat puternic, a inceput bine la Monaco, imi place cum se misca, trebuie sa i se acorde credit. In aparare Chivu e creierul, cel care dirijeaza Goian e stalp, foarte inalt, bun si la cornere, Sapunaru agresiv, dispus sa are terenul pe margine. De Rat nu sunt prea convins, il ajuta experienta de la Sahtior si o solutie mai buna nu vad in momentul de fata.

Am ales 4-3-3, e riscant, cu doua taisuri, insa prin absenta lui Mutu noi suntem lipsiti de constructie, mijlocul aproape ca nu conteaza. As prefera sa se sara mai repede peste faza de constructie la mijloc, pentru ca am vazut ca suntem greoi de parca jucam sah si sa incercam mai mult prin laterale cu Deac si Torje, centrari...pase...
Alex_NBA
Gold member

Thanks! +12/-0

« Reply #4 on: 09 September 2010 - 00:17:42 »

selectioner l-as aduce pe Dan Petrescu, a demonstrat ca e antrenor
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #5 on: 09 September 2010 - 00:20:03 »

Sistemul tau Alex mi se pare deficitar la partea defensiva. in zona centrala am fi foarte vulnerabili, avand in vedere ca am juca fara un mijlocas central care sa faca ambele faze.
iro
Gold member

Thanks! +32/-3

« Reply #6 on: 09 September 2010 - 00:29:14 »

dude Radu Stefan din cate stiu eu nu e fundas central..

Fundas central si fundas stanga.

Sports skills are life skills
R.I.P. - Ibrahim Dossey - http://www.youtube.com/watch?v=VAuhUn8v7y0
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #7 on: 09 September 2010 - 00:31:21 »

ar trebui ca in meciurile cu echipe foarte slabe gen Lichtenstein, Luxemburg, San Marino sau pe cine naiba mai intalnim in viitor sa li se acorde credit jucatorilor foarte tineri pt a prinde incet incet experienta ..altfel niciodata n-ai cum sa bagi direct titular un jucator intr-un meci important ..

LE: Iro n-am auzit niciodata ca el sa joace central ...apropo am fost cu el in liceu  smile
Alex_NBA
Gold member

Thanks! +12/-0

« Reply #8 on: 09 September 2010 - 00:33:29 »

Sistemul tau Alex mi se pare deficitar la partea defensiva. in zona centrala am fi foarte vulnerabili, avand in vedere ca am juca fara un mijlocas central care sa faca ambele faze.

da, stiu, am zis ca e cu doua taisuri...insa as risca sa vad poate merge mai bine ofensiv...in momentul de fata nu cred ca mai avem nimic de pierdut, avem 2 puncte, meciuri grele cu Franta, Bosnia si cu Albania in deplasare... Probabil l-as mai retrage putin pe Niculae, sa vina de undeva din spate, asta ca sa aglomerez putin zona de mijloc. Oricum acum doar comentam, insa experimentele a avut timp sa le faca, la ora actuala trebuia deja sa avem o formula stabila...
Alex_NBA
Gold member

Thanks! +12/-0

« Reply #9 on: 09 September 2010 - 00:34:14 »

LE: Iro n-am auzit niciodata ca el sa joace central ...apropo am fost cu el in liceu  smile

frecventa pe la ore ?
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #10 on: 09 September 2010 - 10:41:52 »

frecventa pe la ore ?

avand in vedere ca juca la Dinamo in perioada aia venea dar mai rar.....singura ora care o frecventa era sportul ca jucam fotbal in curtea liceului mai multi si normal ca de acolo nu putea lipsi ....a fost si pe la cupa liceelor cand avea Traianu super echipa erau el, Scarlatache, Varga si inca vreo 2-3 tot fotbalisti dar nu au ajuns asa de celebri..
Claudiu
Gold member

Thanks! +27/-9

« Reply #11 on: 09 September 2010 - 13:24:10 »

avand in vedere ca juca la Dinamo in perioada aia venea dar mai rar.....singura ora care o frecventa era sportul ca jucam fotbal in curtea liceului mai multi si normal ca de acolo nu putea lipsi ....a fost si pe la cupa liceelor cand avea Traianu super echipa erau el, Scarlatache, Varga si inca vreo 2-3 tot fotbalisti dar nu au ajuns asa de celebri..

si asta e mare fotbalist  biggrin
angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #12 on: 09 September 2010 - 13:32:41 »

Cred ca la echipa nationala, as merge pe sistemul 1 - 4- 2 - 3 - 1, pentru ca la ce jucatori avem noi, acesta se pliaza cel mai bine din punctul meu de vedere.

Tatarusanu(Pantilimon/Lung Jr.)

Rat(Latovlevici)                        Tamas(Goian)                        Galamaz(Gardos)                  R. Stefan(Dananae)

Chivu(Apostol)                                 Radoi(Muresan)

Deac (F. Costea)                         Stancu(Ad. Cristea)                             Tanase(Torje)

Marica(D. Niculae)

....noul este doar vechiul intr-o alta forma....
gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #13 on: 09 September 2010 - 13:36:39 »

Gardos nu prinde lotu la Steaua si tu vrei sa fie convocat la echipa nationala ? pana la urma cine e asta ca a venit din B adus de Piturca daca nu acolo ramanea ..nu cred ca e asa bun precum se speculeaza prin presa...
allez
Membru avansat

Thanks! +20/-5

« Reply #14 on: 09 September 2010 - 14:28:25 »

E chejnean de-al lui.

"I think we are blind. Blind people who can see, but do not see."
Jose Saramago
Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #15 on: 09 September 2010 - 14:32:09 »

Rat, latovlevici si Stefan sunt toti jucatori de banda dreapta, deci nu ai rezolvat nimic. Deac si Costea is mai bine pe dreapta si Torje e clar de banda stanga. Tanase mai are pana sa poata fii un jucator constant, iar cu Muresan ce rezolvam, iar aducem batranei ca apoi sa ii schimbam la anu?
angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #16 on: 09 September 2010 - 15:43:01 »

Gardos nu prinde lotu la Steaua si tu vrei sa fie convocat la echipa nationala ? pana la urma cine e asta ca a venit din B adus de Piturca daca nu acolo ramanea ..nu cred ca e asa bun precum se speculeaza prin presa...

locul lui Gardos nu e la mijloc, asa cum il foloseste Sandoi la nationala U21, iar la Steaua veti vedea ca se va impune, e doar primul an si saltul este destul de mare.........

PS (allez): da, a jucat la Concordia, dar el de fel e din Satu Mare..........iar Dude, Rat, de cand ma stiu joaca pe stanga, la fel ca si Latovlevici pe care l-am  nominalizat ca rezerva a jucatorului de la Donetk............invatati mai bine jucatorii, ca multi isi dau cu parerea, si habar nu au profilul lor...........

angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #17 on: 09 September 2010 - 15:47:16 »

Deac, pe dreapta, s-a vazut la meciul cu Belarus, cand dupa ce a facut translatia cu Torje, n-a mai miscat...........poate in centru, insa ca sa ajunga acolo va trebui sa munceasca mult sa-l depaseasca pe Stancu..........iar Costea cel mare e mai degraba atacant, dar piciorul lui de baza e stangul, chiar daca se descurca bine cu ambele.......

tityhenry
Silver member

Thanks! +7/-0

« Reply #18 on: 09 September 2010 - 16:04:26 »

Deac, pe dreapta, s-a vazut la meciul cu Belarus, cand dupa ce a facut translatia cu Torje, n-a mai miscat...........poate in centru, insa ca sa ajunga acolo va trebui sa munceasca mult sa-l depaseasca pe Stancu..........iar Costea cel mare e mai degraba atacant, dar piciorul lui de baza e stangul, chiar daca se descurca bine cu ambele.......
de cand e Costea stangaci
Gerrard
Silver member

Thanks! +10/-1

« Reply #19 on: 09 September 2010 - 16:16:23 »

Rat, latovlevici si Stefan sunt toti jucatori de banda dreapta, deci nu ai rezolvat nimic. Deac si Costea is mai bine pe dreapta si Torje e clar de banda stanga. Tanase mai are pana sa poata fii un jucator constant, iar cu Muresan ce rezolvam, iar aducem batranei ca apoi sa ii schimbam la anu?

pe Rat mereu l-am vazut pe stanga din cate imi amintesc, iar pe Latovlevici la fel pe stanga la Steaua.

Freedom of expression is priceless. For everything else, there's MasterCard.
Pages: [1] 2 Go Up Print 
« previous next »
Jump to: