Welcome, Guest. Please login or register.
26 August 2019 - 05:45:14

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  Ponturi, predictii si pronosticuri din sport
| |-+  Concursuri de pariuri sportive
| | |-+  Dead or Alive
| | | |-+  CONCURS "WIMBLEDON 2010- DEAD OR ALIVE" - ponturi
« previous next »
Pages: [1] 2 3 4 Go Down Print
Author Topic: CONCURS "WIMBLEDON 2010- DEAD OR ALIVE" - ponturi  (Read 8614 times)
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« on: 20 June 2010 - 12:41:45 »

Acestea sunt meciurile din prima zi....Astazi, incepand cu ora 21.00, se poate posta! Nu uitati, baza si rezerva...
 Ilija Bozoljac   v   Nicolas Massu  
 Janko Tipsarevic   v   Arnaud Clement
 Peter Luczak   v   Tommy Robredo  
 Feliciano Lopez   v   Jesse Levine  
 Ricardas Berankis   v   Carsten Ball  
Igor Kunitsyn   v   Viktor Troicki  
 Dustin Brown   v   Jurgen Melzer  
Tomas Berdych   v   Andrey Golubev  
Ryan Sweeting   v   Benjamin Becker
Dmitry Tursunov   v   Rainer Schuettler
Denis Istomin   v   Stanislas Wawrinka  
 Victor Hanescu   v   Andrey Kuznetsov  
Marsel Ilhan   v   Marcos Daniel  
Igor Andreev   v   Daniel Brands  
 Kevin Anderson   v   Nikolay Davydenko  
 Juan Ignacio Chela   v   Taylor Dent  
 Brendan Evans   v   Jesse Huta Galung  
    Lorenzi  v   Albert Montanes  
Gael Monfils   v   Leonardo Mayer  
 Eduardo Schwank   v   Evgeny Korolev  
Mardy Fish   v   Bernard Tomic  
 Horacio Zeballos   v   Yen-Hsun Lu  
Michal Przysiezny   v   Ivan Ljubicic  
 Philipp Kohlschreiber   v   Potito Starace  
 Roger Federer   v   Alejandro Falla  
 Novak Djokovic   v   Olivier Rochus  
Rajeev Ram   v   Andy Roddick  
 Karol Beck   v   Philipp Petzschner  
Maximo Gonzalez   v   Lleyton Hewitt  
 Marin Cilic   v   Florian Mayer  
 Ramon Delgado   v   Teimuraz Gabashvili  
 Michael Llodra   v   Jesse Witten
« Last Edit: 20 June 2010 - 12:49:35 by IRO » Logged
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #1 on: 20 June 2010 - 12:51:04 »

o intrebare, in fiecare seara dupa ora 21 putem posta pt ziua urmatoare?....eu pana in ora 16  a zilei urmatoare nu pot functiona si as pierde f multe meciuri bune...cred
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #2 on: 20 June 2010 - 13:32:54 »

BINE, O SA SE POATA POSTA IN FIECARE ZI DUPA ORA 21 PENTRU ZIUA URMATOARE!
Claudiu
Gold member

Thanks! +27/-9

« Reply #3 on: 20 June 2010 - 20:00:04 »

Titular:  Becker -  Becker a aratat o forma buna pe turneele pe iarba dinaintea Wimbledonului, reusind  rezultate bune cu jucatori destul de valorosi , care sunt peste adversarul lui Becker din primul tur Sweeting. americanul desi este un jucator care prefera hardul american , nu cred ca va rezista  in fata germanului pe iarba mai ales ca americanul nu exceleaza prin europa .

Rezerva : Ilhan
« Last Edit: 21 June 2010 - 19:39:09 by irisui » Logged
andreiutzu10
Membru avansat

Thanks! +1/-0

« Reply #4 on: 20 June 2010 - 20:41:27 »

Titular: Hanescu - Merg pe mana compatriotului nostru in primul tur de la Wimbledon, chiar daca mi se pare o cota cam mare pentru adversarul pe care il intalneste. Victor a avut un an bunicel, cu evolutii frumoase si sper ca acest lucru sa continue si la Wimbledon. Adversarul sau, pe care nu l-a mai intalnit pana acum, este un rus aflat pe pozitia 272 ATP aceasta fiind una din cele mai inalte pozitii pe care le-a ocupat vreodata.

Rezerva: Melzer
« Last Edit: 21 June 2010 - 19:34:01 by irisui » Logged
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #5 on: 20 June 2010 - 20:56:42 »

Titular:  Hewitt- Surprinzator pentru mine australianul a castigat acum 2 sapt la Halle, inca se prezinta la un nivel excelent mai ales pe iarba iar acest lucru este de apreciat dupa o serie atat de lunga de accidentari. Adversarul de maine nu ar trebui sa ii faca vreo problema, este un spaniol care se simte mai bine zgura si in plus si mai slab clsat cu vreo 160 de locuri. Merg linistit pe mana australianului maine.

rezerva: Lopez F.
« Last Edit: 21 June 2010 - 21:59:16 by AnD » Logged
Buly
Global Moderator
Platinum member

Thanks! +45/-0

« Reply #6 on: 20 June 2010 - 21:02:22 »

Titular: Marin Cilic - care desi nu este un jucator cu rezultate deosebite pe iarba, ramane un jucator cu un serviciu deosebit de puternic si precis. Alegerea se datoreza in mare parte si adversarului, Mayer fiind intr-o lipsa de forma si intr-o lipsa de antrenament. Din cate am vazut nu prea a jucat neamtul multe meciuri in ultima vreme, pe iarba parca nu a jucat deloc pregatire pentru Wimbledon. Ma astept ca Cilic sa lupte cat mai mult la Wimbledon pentru a mai castiga niste puncte ATP, el fiind constient, cred, ca nu poate face un turneu mare pe iarba.

Rezerva: Andy Roddick
« Last Edit: 21 June 2010 - 19:34:35 by irisui » Logged

Just do it !
tityhenry
Silver member

Thanks! +7/-0

« Reply #7 on: 20 June 2010 - 22:05:59 »

Titular: [b]M.Fish[/b] - americanul a avut timp sa se acomodeze cu iarba, la recentul turneu de la Queens, unde a avut o evolutie destul de buna, reusind sa ajunga pana in finala, unde a fost invins de Querrey. Diferenta de valoare dintre el si adversarul sau din primul tur, Tomic, este evidentiata si in clasamentul ATP, australianul ocupand pozitia 252, in timp ce Fish se afla pe locul 70. In plus Tomic vine si dupa 3 meciuri de calificare care cred ca l-au epuizat. Si nu in ultimul rand cred ca experienta superioara a lui M. Fish (care a jucat numeroase meciuri de Grand Slam) isi va spune cuvantul in fata tineretii australianului care este pentru a doua oara pe tabloul principal a unui astfel de competitie, si pentru prima oara la Wimbledon.

Rezerva:  I. Ljubicic
« Last Edit: 21 June 2010 - 19:40:44 by irisui » Logged
*-Popy-*
Silver member

Thanks! +42/-5

« Reply #8 on: 20 June 2010 - 22:07:20 »

Titular: Marsel Ilhan - turcul se descurca extrem de bine pe suprafete rapide, a trecut de calificari aici si cu siguranta este cu mult peste zguristul marcos daniel, care a reusit sa se faca de ras mereu cand a jucat pe iarba. Jocul sau se pliaza mai bine pe zgura, iar eu nu ii dau maine nici o sansa.
Rezerva: Lleyton Hewitt
« Last Edit: 21 June 2010 - 19:38:34 by irisui » Logged

Rafa: "I feel disappointed because people think is normal if I win, but for me it's always a dream"
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #9 on: 20 June 2010 - 22:16:13 »

Baza: Michael Llodra - Francezul la ora actuala este "on fire" cu doua finale si un sfert de finala in ultima luna. Desi la RG a fost eliminat inca din primul tur, asta nu este ingrijorator deoarece francezul este un jucator tipic pt suprafete rapide. Prima finala pierduta la "Gasca" in Franta (Bordeaux) a fost pe Hard, sfertul pierdut la Fish a fost la Londra pe iarba, iar ultima finala castigata la Garcia-Lopez a fost la Eastbourne tot pe iarba. Astfel el a ajuns la un bilant 12-2 numai in ultima luna pe suprafete rapide. Cred ca titlul obtinut acum cateva zile il obliga sa faca o figura frumoasa la cel mai prestigios turneu pe iarba si nu se va pune problema invingatorului in meciul sau cu americanul Witten, un jucator de tenis care joaca prin calificari si primul tur al turneelor, iar performanta lui este locul 171 obtinut la finele anului 2006. Un jucator ajuns la aproape 30 ani care se lauda cu aceasta performanta si in statistica ATP figureaza cu 2-8 in cariera nu cred ca poate pune probleme unui tunar aflat in mare forma pe iarba.

Rezerva:
Lleyton Hewitt
« Last Edit: 21 June 2010 - 19:39:52 by irisui » Logged

angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #10 on: 20 June 2010 - 23:03:25 »

Feliciano Lopez - locul 30 ATP, m-a surprins placut atunci cand a reusit sa-l elimine pe Nadal la Queen's. Azi da peste un adversar obisnuit cu suprafetele hard, dar nu stiu daca si rapide asa cum este iarba. Joucl servici-vole al lui Lopez mi-a parut unul excelent in ultima perioada, asa ca ma astept ca ibericul sa nu aiba mari probleme cu un Levine pe care in primul rand nu-l prea ajuta fizicul. Va fi o intalnire destul de interesanta intre 2 stangaci, insa valoarea cred ca va iesi la suprafata si ibericul se va impune.

Rezerva: Philipp Kohlschreiber
« Last Edit: 21 June 2010 - 19:36:27 by irisui » Logged

....noul este doar vechiul intr-o alta forma....
irisui
Administrator
Platinum member

Thanks! +55/-0

Make love, not war

« Reply #11 on: 21 June 2010 - 07:01:24 »

Kohlschreiber  v Starace

Germanul are deprinderi mult mai bune pentru jocul pe suprafete rapide, serviciul sau e superior celui al lui Starace si poate juca serviciu-vole mult mai bine...Inainte de Wimbledon a jucat un turneu pe iarba la Halle, unde a trecut doua tururi si a fost invins de Federer...In antiteza, Starace s-a pregatit pe zgura pentru Wimbledon, facand finala la Lugano, unde a pierdut in fata lui Wawrinka.

Rezerva: Llodra
« Last Edit: 21 June 2010 - 21:59:00 by AnD » Logged
Ademaro
Membru avansat

Thanks! +9/-0

« Reply #12 on: 21 June 2010 - 07:32:24 »

Ivan Ljubicic (CRO) - Ivan pare sa taiasca a II a tinerete anul asta facind meciuri de exceptie, toate culminind cu titlul de la Indian Wells, unde i-a invins pe Djokovic, Nadal sau Roddick. Polonezul Przysiezny a avut si el un an bun cu o finala cistigata la St. Brieuc, Franta, dar a urmat o serie 5 turnee unde a fost eliminat din primul tur. L-am ales pe sirb datorita experientei si suprafetei de joc de la Wimbledon, una rapida care se pliaza f.bine stilului de joc servici-voleu practicat de Ljubicic.

rezerva: Djokovic
« Last Edit: 21 June 2010 - 19:35:29 by irisui » Logged
Adi
Membru
*

Thanks! +2/-0

Everybody Lies

« Reply #13 on: 21 June 2010 - 10:01:10 »

Troicki - un meci destul de dezechilibrat in primul tur pe iarba londoneza, rusul Kunitsyn joaca in postura de Lucky Looser, nu prea exceleaza pe suprafetele rapide, avand 2 sau 3 victorii in intreaga sa cariera pe iarba la jucatori din Top 100, jocul sau potrivindu-se mai mult pe zgura in turneele challenger, in timp ce sarbul este o promisiune a tenisului de cativa ani, nereusind rezultate spectaculoase, dar are un joc mai constant decat adversarul sau de azi si nu cred ca se va putea impiedica chiar din primul tur

rezerva: Hanescu
« Last Edit: 21 June 2010 - 19:35:52 by irisui » Logged
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #14 on: 21 June 2010 - 19:53:06 »

Situatia concursului:

talent
Popy
Buly
Adi
Ademaro
@ngel
titihenry
andreiutzu 10    
cris  01
adissan
irisui
Andrey
B. Becker
Ilhan

Cilic
Troicki
Ljubicic
F. Lopez
Fish
Hanescu
Hewitt
-
Kohlschreiber
Llodra

OUT

OUT

OUT

« Last Edit: 21 June 2010 - 21:58:42 by AnD » Logged

Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #15 on: 21 June 2010 - 20:02:48 »

22.06.2010

angelgabriel
Silver member

Thanks! +10/-7

« Reply #16 on: 21 June 2010 - 20:19:58 »

Gilles Simon - francezul inca nu si-a revenit dupa accidentarea suferita nici macar la jumatate la nivelul la care era acum 2-3 ani atunci cand reusea victorie dupa victorie, insa un debutant cum este spaniolul Alcaide nu cred ca poate reusi surpriza chiar si in conditiile date. Doi zguristi, insa plususl de valoare si experienta este clar de partea francezului, si chiar daca Alcaide a trecut surprinzator de Donald Young in calificari, ar trebui sa se multumeasca ca a ajuns de pe pozitia 283 ATP e tabloul principal al unui Grand Slam.

Rezerva: Nicolas Almagro
« Last Edit: 22 June 2010 - 20:16:46 by AnD » Logged

....noul este doar vechiul intr-o alta forma....
cris01
Silver member

Thanks! +13/-1

« Reply #17 on: 21 June 2010 - 22:23:27 »

Titular:  Garcia-Lopez G. - spaniolul a ajuns acum o  sapt pana in semifinale tot pe iarba jucand, de ceva ani il urmaresc si pot sa afirm ca este un spaniol putin atipic avand rezultate bune si pe alte suprafete decat zgura. Nu cred sa aiba vreo emotie in fata acestui german cu vreo 100 de locuri mai jos decat el. Despre kamke nu pot spune prea mult pentru ca foarte rara am auzit de el sa treaca de vreun tur...sper sa fie carne de tun pentru spaniol.

rezerva: Tsonga J.-W.
« Last Edit: 22 June 2010 - 20:16:54 by AnD » Logged
*-Popy-*
Silver member

Thanks! +42/-5

« Reply #18 on: 21 June 2010 - 22:28:01 »

Titular: Fernando Verdasco - verdasco desi nu a jucat niciun meci pe iarba pana acum are cel putin doua clase peste italian peste aceasta suprafata si sunt sigur ca maine va matura cu el. Pe langa asta el este jucatorul cu mai multa rabdare si cu mai multa constanta, toate aceste lucruri propulsandu-l in elita mondiala.

Rezerva: Andy Murray
« Last Edit: 22 June 2010 - 21:19:39 by AnD » Logged

Rafa: "I feel disappointed because people think is normal if I win, but for me it's always a dream"
tityhenry
Silver member

Thanks! +7/-0

« Reply #19 on: 21 June 2010 - 22:49:36 »

Titular: Jo-Wilfried Tsonga - l-am ales pe francez, in ciuda faptului ca e primul lui joc oficial pe iarba, datorita faptului ca este mult mai talentat decat oponentul sau, Robert Kendrick, un american care are vine dupa trei tururi de calificare, ultimul incheindu-se in cinci seturi. Chiar daca s-a acomodat cu suprafata, cele trei meciuri cred ca l-au obosit, avand in vedere si faptul ca nu este la prima tinerete. Un alt factor important este stilul de joc (serviciu-vole) a lui Tsonga, care se pliaza perfect pe aceasta suprafata. H2H este 1-0 pentru francez, un meci disputat anul trecut la Miami terminat in doua seturi 7-5, 6-4.

Rezerva: Sam Querrey
« Last Edit: 22 June 2010 - 20:16:33 by AnD » Logged
Pages: [1] 2 3 4 Go Up Print 
« previous next »
Jump to: