Welcome, Guest. Please login or register.
23 September 2019 - 22:54:35

Login with username, password and session length
Search:     Advanced search
115336 Posts in 3938 Topics by 671 Members
Latest Member: asmonacofan
* Home site Help thanks livescore Login Register

BILETUL ZILEI DIN FOTBAL SI TENIS

+  Forum pariuri sportive
|-+  No bets
| |-+  Sportul in general
| | |-+  NBA - intersezon
« previous next »
Pages: 1 2 3 4 [5] Go Down Print
Author Topic: NBA - intersezon  (Read 7790 times)
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #80 on: 24 September 2009 - 20:12:29 »

Yao out tot sezonul  glare

Si cu Tracy OUT pana prin 2010 februarie ....... greu pt HOU sa mai prinda playoff-ul. Adica, ce spun eu de playoff, cand va fi foarte greu sa te mai poti baza pe ei intr-un meci. sleep

Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #81 on: 28 September 2009 - 00:15:56 »

Nu e chiar asa tragica situatia cum o prezentati. Tracy nu prea a mai facut nimic in ultimele 2 sezone, dar Artest si cu Yao sunt clar pierderi mari, insa au totusi jucatori care zic eu ca pot face o figura frumoasa.

Andersen e un jucator bun, chiar foarte bun pentru nivelul din europa, divedind-o la Barcelona. E drept ca e altceva in NBA, dar ca si forward si ca si centru eu zic ca poate face o figura frumoasa.
Brooks a aratat si el ca e un pg pe care Rockets se vor baza de acum incolo, si care promite.
Ariza e si el un jucator interesant, dornic si el de afirmare, la LA, fiind intr-un con de umbra.
Scola si Battier sunt si ei jucatori care au destule jocuri pentru Houston si au aratat ca pot juca la cel mai inalt nivel.
Lowry, Landry si rookieul Budinger pot fi solutii foarte bune pentru banca lor.

Deci nu ii vad neaparat intr-o criza la nivel de echipa ci mai degraba o situatie neplacuta pentru postul de center, insa cu solutii care se pot dovedi de succes.
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #82 on: 28 September 2009 - 01:55:08 »

Nu ii vad pe HOU sa formeze o echipa competitiva. Poate un prim 5 vor face, dar banca nu vor avea. Nu vor avea un om care sa poate face diferenta in anumite momente ale jocului. Iar cu Andersen care duce cam 22 min pe meci, e greu sa faci fata. Mai ales ca rezerva sa va fi Dorsey, un alt om nou prin NBA venit din NCAA. E clar ca HOU vor avea mari probleme la center. Si cu PG si SG vor avea probleme, deoarece Lowry sau Brooks respectiv Battier sau Barry nu cred ca pot face prea multe pt a ajunge in PO. Scola e clar ca e singurul jucator ce are valoare de HOU si de la el se incepe echipa. Ariza este un jucator bun, dar care a cam fost aruncat de LAL dupa ce s-au folosit de el pe fondul accidentarii lui Bynum. Sa vedem daca isi va gasi locul aici.
Anul trecut, cand HOU era in usoara dificultate, se gasea ori Artrest ori TMac sa rupa ritmul si sa-i readuca in joc destul de repede. Anul asta cine sa faca asta? Iar superioritatea lui YAO de sub panou nu cred ca poate fi suplinita nici macar la 50-60% de Andersen care a jucat doar in Europa (Italia, Rusia si Spania) unde nivelul este altul fata de NBA. Sa nu uitam ca un meci in NBA tine 48 min pe cand in Europa 40. Iar ca fapt divers, iata o statistica a mediilor pe meci pt YAO si Andersen doar pt sezonul trecut:

YAO           33.6 min  9.9 Reb   1.8 A     19.7 PPG
Andersen    22.7 min  4.2 Reb   1.3 A     10.4 PPG

E adevarat ca aici ar putea interveni si diferenta aia de 8 min intre duratele meciurilor din cele doua competitii, dar nu se stie daca o perioada in plus pe teren pt Andersen i-ar mari exponential procentajele. Cred ca in acest sezon el va fi undeva la juamtatea cifrelor lui YAO.

Dude
Platinum member

Thanks! +99/-14

« Reply #83 on: 28 September 2009 - 02:17:11 »

N-am zis nici ca vor face senzatie, dar am zis ca e o situatie care ar putea sa o scoata la capat cumva. Oricum in vest anul asta nu mai va fi situatia de anul trecut cu siguranta, cand pana la locul 3 parca puteau sa piarda PO-ul cu cateva jocuri inainte. Anul asta Lakers, Denver, Spurs si Portland ii vad sa domine vestul si sa ia primele 4 locuri, iar in rest vad o lupta intre restul pentru celelalte 4 locuri, poate cu un usor avantaj pentru Jazz, dar nici Suns, nici Dallas, nici Hornets, nici Clippers, nici Rockets nu ii vad capabili de mai mult de o lupta pentru ultimele 3 locuri de playoff.

PS...dar asta o zic asa fara o analiza atenta a situatiei.  al
Stop joc!
Platinum member

Thanks! +34/-4

♕♕♕ The Champ ♕♕♕

« Reply #84 on: 28 September 2009 - 23:12:43 »

PS...dar asta o zic asa fara o analiza atenta a situatiei.  al

Sa asteptam presezonul si apoi e mai usor sa iti faci o parere despte echipe 

gabbana
Platinum member

Thanks! +37/-10

« Reply #85 on: 29 September 2009 - 12:41:49 »

houston o sa fie cam praf in acest sezon....doar Scola si Ariza ce vor misca pe acolo .....
fara Yao, Artest si McGrady echipa aia nu are nici o sansa la playoffs...
Pages: 1 2 3 4 [5] Go Up Print 
« previous next »
Jump to: